DARIA BARANOWSKA ZWYCIĘŻA W BIEGACH DZIECI I MŁODZIEŻY W CZECHACH

Podobnie jak przed rokiem, w pierwszą sobotę listopada( 5 XI 2011) nasza reprezentacja udała sie do miejscowości Frydek-Mistek koło Ostrawy na zawody dzieci i młodzieży organizowane przy biegu ulicznym -Hornicka Desitka. Podkreślić należy, że zawody te należą  do bardzo prestiżowych i tradycyjnie startują w nich najlepsi zawodnicy z Czech.

Znakomicie zakończył się bieg dziewcząt z rocznika 2000. Wśród pierwszej dekorowanej szóstki znalazły się trzy nasze zawodniczki. Bieg wygrała Daria Baranowska, czwarte miejsce wywalczyła Magda Dubicka, która wyprzedziła Marlenę Szczepańską.

Na bardzo wysokim poziomie stał bieg dziewcząt z rocznika 1999 w którym na trzecim stopniu podium stanęła Sara Tkaczuk. Sara o 8 sekund poprawiła swój czas sprzed roku.

W biegach startowali także: Julka Makówka i Maciek Sordyl. Liczę, że doświadczenie jakie zebrali w tych zawodach zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.

1 miejsce - Daria, 4 Magda, 5 Marlena

3 miejsce - Sara

Wyniki:

Bieg dziewcząt 2001

22 miejsce -Julia Makówka – 3:52.

Bieg chłopców 2001

13 miejsce – Maciej Sordyl – 3:13.

Bieg dziewcząt 2000

1 miejsce - Daria Baranowska – 2:52.

4 miejsce – Magda Dubicka   -  3:06.

5 miejsce – Marlena Szczepańska – 3:08.

Bieg dziewcząt 1999

3 miejsce – Sara Tkaczuk – 2:47.

Gratuluję godnego reprezentowania naszego kraju, miasta, szkoły oraz klubu MUKS"Gim2" Nysa.

Opiekun:

Jacek Ryszewski