Pięć medali Mistrzostw Województwa w Lekkiej Atletyce

W środę, 4 czerwca 2014 roku w Opolu rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Ładna pogoda sprzyjała młodym adeptom „królowej sportu”, którzy  osiągnęli  kilka bardzo dobrych wyników.

Nasza reprezentacja wystartowała udanie zdobywając 5 medali mistrzostw.

1. miejsce, złote medale i tytuł Mistrzów Województwa wywalczyła sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie:

1.       Zuzanna Żukowska

2.       Marta Ligocka

3.       Ala Zaklukiewicz

4.       Julia Makówka

Wynik: 55.86.

1. miejsce, złoty medal i tytuł Mistrza Województwa zdobył Jakub Hołuj w biegu na 100 metrów przez płotki. Wynik: 17,67.

2. miejsce zajęła Marta Ligocka w biegu na 100 metrów. Wynik: 13,68.

3. miejsce wywalczyła Julia Makówka w skoku w dal. Wynik: 4,25.

3. miejsce zajęła Marta Ligocka w biegu na 300 metrów. Wynik: 47,42.

Pozostali nasi reprezentanci zajmowali czołowe miejsca w swoich konkurencjach:

4. miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki zajęła Nicola Struzik. Wynik: 15.05.

5. miejsce w biegu na 600 metrów wywalczyła Ala Zaklukiewicz. Wynik: 1:56,76.

5. miejsce zajęła sztafeta 4x100 metrów chłopców w składzie: Kacper Majchrzak, Kuba Hołuj, Kuba Wandzel, Paweł Jaeckel. Wynik: 55,24.

6. miejsce zajęła Ola Małachowska w biegu na 600 metrów. Wynik: 1:57,17.

10 miejsce – Jakub Hołuj w biegu na 500 metrów. Wynik: 1:28,12.

11. miejsce – Nicola Struzik w skoku w dal. Wynik: 3,73.

16. miejsce – Zuzanna Żukowska w biegu na 100 metrów. Wynik: 15.02.

4x100 m - I m.

Zuzanna Żukowska, Marta Ligocka, Ala Zaklukiewicz, Julia Makówka

100 m pp. - I m. Jakub Hołuj

100 m - II m. Marta Ligocka Skok w dal - III m. Julia Makówka
300 m - III m. Marta Ligocka

Reprezentacja SP1

Wszystkim zawodnikom gratuluję medali, wyników i zajętych miejsc. Sztafecie dziewcząt życzę sukcesów na Finale Międzynarodowym i  Ogólnopolskim Vena Sport, który 15 czerwca rozegrany zostanie w Łodzi.