SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 W NYSIE WICEMISTRZEM POLSKI W SZTAFECIE 4x100 METRÓW DZIEWCZĄT

We wtorek, 14 czerwca na stadionie AZS Łódź rozegrano Finał Ogólnopolski w Biegach Rozstawnych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. Awans do tych zawodów wywalczyli mistrzowie poszczególnych województw w sztafetach 4x100 metrów oraz w sztafecie szwedzkiej ( 100+200+300+400 ).

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych nasze województwo reprezentowały mistrzowskie sztafety ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Obie ekipy zaprezentowały się rewelacyjnie! Sztafeta szwedzka zajęła ósmą lokatę z nowym rekordem szkoły 2:45,08 ( Ewa Wróblewska, Julita Frankowicz, Izabela Worek, Sara Tkaczuk, rezerwowa Marlena Szczepańska ). Poprzedni wynik został poprawiony o 7 sekund.

Sztafeta 4x100 metrów weszła do finału z czwartym czasem. Wynik osiągnięty przez dziewczyny był lepszy od ubiegłorocznego rekordu szkoły i wynosił 55,46. Finał wypadł jeszcze lepiej, zawodniczki po znakomitym biegu zostały Wicemistrzyniami Polski z wynikiem 54,75! Mistrzowski tytuł padł łupem sztafety  SP7 z Lubina, na trzeciej pozycji przybiegły ubiegłoroczne zwyciężczynie, dziewczęta z SP11 z Tczewa. Wszystkie trzy sztafety pobiegły poniżej najlepszego wyniku z lat ubiegłych, który wynosił  55.01.

W naszej sztafecie biegły: Izabela Żelazna, Magdalena Dudzik, Aleksandra Oleksy, Aleksandra Ochotnicka. Pierwsze trójki z poszczególnych biegów zostały nagrodzone medalami, dyplomami, pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Sztafety z miejsc IV-VIII otrzymały pamiątkowe dyplomy. Wszyscy uczestnicy zawodów finałowych zostali obdarowani pakietami startowymi o znacznej wartości.

Sztafety 4x100 metrów dziewcząt z SP1 w Nysie od trzech lat zwyciężają w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce. Przygotowującego dziewczęta do startów najbardziej cieszy stały postęp jego podopiecznych. Dwa lata temu, w Kędzierzynie dziewczęta  wygrały z czasem 56,99 ( Joanna Mormul, Klaudia Pawłowska, Magdalena Dudzik, Patrycja Pleśniak ). Rok później w Opolu osiągnęły wynik 55,52 ( Magdalena Dudzik, Patrycja Nastasowska, Agnieszka Dymarska, Natalia Wrona ). Ten rok rozpoczęły od 57,7  na Mistrzostwach Nysy ( Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka ), następnie było 57,1 na Mistrzostwach Powiatu Nyskiego (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka ), 55,92 na Mistrzostwach Województwa (Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka ) aż po 55,46 i wreszcie finałowe 54,75 ( Iza Żelazna, Magda Dudzik, Ola Oleksy, Ola Ochotnicka ).

Zawodniczkom gratuluję i życzę kolejnych „życiówek” i medali. Jeszcze raz dziękuję za ciężką pracę, którą dziewczyny włożyły w przygotowania.