4 MEDALE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W LEKKIEJ ATLETYCE

8 czerwca 2011 roku w Opolu rozegrano Finał Województwa w Indywidualnej Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Wszystkie starty naszych reprezentantów zakończyły się zdobyciem medalu! Nasze zawodniczki wywalczyły dwa złote medale, jeden srebrny i jeden brązowy.
                   Podkreślić należy również rekordy szkoły, rekordy życiowy i najlepsze wyniki sezonu osiągnięte właśnie na Mistrzostwach Województwa.

Pierwszy złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa wywalczyła Iza Żelazna w skoku w dal z wyśmienitym wynikiem 4.77 ( nowy rekord szkoły ). Iza poprawiła swoją życiówkę o 57 centymetrów!

Drugi złoty medal i tytuł Mistrza Województwa zdobyła sztafeta 4x100 metrów dziewcząt w składzie: Iza Żelazna, Magda Dudzik, Julita Frankowicz, Ola Ochotnicka. Dziewczyny poprawiły swój najlepszy rezultat i pobiegły w czasie 55.92.

Srebro i tytuł Wicemistrza Województwa wywalczyła Magda Dudzik w biegu na 100 metrów uzyskując w finale czas 14.10. Magda niestety nie mogła przygotować się optymalnie do sezonu, ponieważ od września do kwietnia zmagała się z kontuzją. Przypominam, że rekord życiowy tej zawodniczki to 13.38.

Brązowy medal wywalczyła nasza piątoklasistka Sara Tkaczuk w biegu na 600 metrów z nowym rekordem szkoły 1.52,6. Sara w tym roku szkolnym zdobyła już trzeci medal Mistrzostw Województwa!

Gratuluję wszystkim zawodniczkom( również rezerwowym Izie Worek i Oli Oleksy)  i dziękuję za godne reprezentowanie szkoły, miasta i powiatu. Dziękuję również za ciężką pracę na treningach i obozach. Życzę sukcesów w kolejnych zmaganiach.

Jacek Ryszewski