3 medale SP 1 (2 złote!) w Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce

11. czerwca 2012 roku na stadionie Kuźniczki w Kędzierzynie – Koźlu rozegrano Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych. Deszczowa aura nie przeszkodziła w uzyskiwaniu dobrych rezultatów, wiele konkurencji stało na bardzo wysokim poziomie. Reprezentanci naszej szkoły wywalczyli 2 złote i 1 brązowy medal w tych zawodach.

I miejsce, złoty medal i tytuł Mistrzyni Województwa ( 5. w tym roku szkolnym ) zdobyła Sara Tkaczuk w biegu na 600 metrów, ustanawiając nowy rekord szkoły z wynikiem 1:47,38. Zmagania na tym dystansie były bardzo emocjonujące, uzyskano 3 wyniki poniżej 1:50,00 i był to najszybszy bieg finałowy od co najmniej 8 lat. 5. miejsce z wynikiem 1:52,61 zajęła młodsza koleżanka Sary - Daria Baranowska.

Sara zdobyła złoty medal w biegu na 600 m

2. złoty medal i tytuł Mistrzów Województwa wywalczyła sztafeta chłopców 4x100 metrów z wynikiem 53,91. Dawid Tlałka, Patryk Chorągwicki, Mateusz Godyń i Kacper Bąk na finiszu wyprzedzili o 0,02 sztafetę z Leśnicy, III miejsce zajęła drużyna z SP4 z Namysłowa.

Sztafeta chłopców 4x100 m zdobyła złoty medal

Nasza sztafeta będzie reprezentować województwo w Mistrzostwach Polski w Biegach Rozstawnych w Łodzi. Chłopcom życzymy powodzenia i nowego rekordu na zawodach centralnych.

III miejsce zajęła sztafeta dziewcząt 4x100 metrów w składzie: Sara Tkaczuk, Ewa Wróblewska, Mariola Wełniak i Kinga Floryn, uzyskując wynik 58,02. Gratuluję medalu i najlepszego wyniku w sezonie.

Sztafeta dziewcząt 4x100 m zdobyła brązowy medal

W ostatnich pięciu finałach wojewódzkich nasze sztafety 4x100 metrów  zdobyły 8 medali, w tym 5 złotych i 3 brązowe.

IV miejsce zajęła Ewa Wróblewska w biegu na 300 metrów z wynikiem 48,55 – do brązowego medalu zabrakło 0,1 sekundy. W eliminacjach biegu na 100 metrów Ewa ustanowiła swój rekord życiowy, pokonując dystans w 14,30.

IV miejsce wywalczył również Patryk Chorągwicki w finale 100 metrów, uzyskując wynik 13,27.