LAURA WÓJCIK - KOLEJNE SUKCESY

W ostatnią niedzielę września 2012 r., w Zabrzu odbył się ogólnopolski wyścig w kolarstwie szosowym pod nazwą Puchar Głosu Górnego Śląska. Impreza przebiegała pod znakiem pięknej jesiennej pogody oraz dużej frekwencji uśmiechniętych kibiców oraz kolarzy. W imprezie dominowały kategorie dziecięce i młodzieżowe. W kategorii dziewcząt do 12 lat sukces odniosła Laura Wójcik zwyciężając swoje zawody zdecydowanie z przewaga prawie minuty nad kolejną koleżanką. Trasa przebiegała na tzw. agrafce aby licznie zgromadzeni kibice, mieli możliwość dobrej obserwacji zawodów. Do pokonania była runda 3km z jednym niepozornym dla oka ale dość ciężkim podjazdem.
Wygrana bardzo cieszy zważając na to że to jedne z ostatnich zawodów tego sezonu i napawają dobrym humorem i optymizmem oraz chęcią do pracy w zimie przed następnym sezonem.
Informacja: H. Wójcik.

W ostatnich tygodniach Laura Wójcik wzięła udział w kilku trudnych imprezach MTB (kolarstwo górskie). 30 kwietnia 2012 r. w Złotym Stoku miała okazję zdobyć bardzo dużo doświadczenia startując chyba w najbardziej  trudnych zawodach w jakich dotąd brała udział. Wystartowała w kat. żak  ze starszymi koleżankami ,które już posiadają licencje PZKol. Ku naszej uciesze zdołała  wywalczyć 4 miejsce. 3 maja 2012 r. w Kamieńcu Ząbkowickim wystartowała w indywidualnej jeździe na  czas na trasie MTB , tutaj była trzecia. 12 maja 2012 r. pewnie zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski Family Cup zajmując 3 miejsce w kategorii dziewcząt do 14 lat. Były to eliminacje wojewódzkie, które odbyły się w Szydłowie.

Na początek sezonu Laura zaliczyła dwa wręcz wymarzone starty 25.03.2012 r. w Orzeszu na Śląsku w wyścigu MTB (kolarstwo górskie) w kat. 10-12 lat wywalczyła świetną trzecią pozycję, tydzień później w Dzierżoniowie odbyło się jedno z większych i najbardziej prestiżowych kryteriów szosowych w Polsce. Wystartowali w nim najlepsi kolarze elity z Polski, Czech, Litwy, Niemiec. Ozdobą do imprezy głównej były wyścigi młodzieży szkolnej, wielką radość sprawiła sobie Laura zajmując drugą pozycję w kat. klas 4-6.

W czasie ferii (styczeń 2012 r.) Laura wystartowała w dwóch imprezach kolarstwa przełajowego rangi Ogólnopolskiej. Start w przełaju jest świetną okazją do zdobycia techniki oraz oswajania się z lodem oraz błotem. Wyścigi dzieci w tym wieku są najczęściej imprezą towarzyszącą dla imprezy głównej, ale bardzo sobie cenimy udział w nich. W Kędzierzynie-Koźlu Laura wśród dziewcząt 10-12 lat wywalczyła 2 miejsce. Dzień później w Falmirowicach w kategorii dzieci (chłopcy i dziewczęta) była 6. Cieszące jest to, że nie narzekała na zimno i błoto, a robiła swoje.

Henryk Wójcik

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów...

Na zdjęciach: start Laury w Mini Tour De Pologne