LAURA WÓJCIK - KOLEJNE SUKCESY - 2013/2014


4. maja 2014 r. w Rydułtowach na Śląsku odbył się miting kolarski pod hasłem ''Rower to zdrowie". Impreza była adresowana dla dzieci i młodzieży od przedszkola do gimnazjum, w kategorii młodziczek dwa bardzo udane starty zaliczyła Laura. Na początek rywalizacji zajęła trzecie miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Po czym w kryterium ulicznym (wyścig na rundach, każda runda punktowana) również wywalczyła trzecie miejsce.

10. maja w Kamieńcu Ząbkowickim odbył się wyścig w Kolarstwie Górskim MTB. Zawodnicy rywalizowali wokół pięknego zamku. W tych zawodach Laura wywalczyła drugie miejsce.

Gratulacje!!!


2. lutego 2014 roku w Falmirowicach odbył się Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie Przełajowym. Zawody te były także Mistrzostwami Opolszczyzny.

 

Laura - Mistrzyni Województwa Opolskiego w kolarstwie przełajowym

 

Zawodnicy rywalizowali w pięknej leśnej scenerii. Padający deszcz, który na świetnie  przygotowanej trasie potęgował ilość błota, sprawił że  wyścig był prawdziwym przełajowym przedstawieniem dla kibiców. W kategorii młodziczek świetne drugie miejsce wywalczyła Laura Wójcik. Zwyciężyła świetna zawodniczka z  Zielonej Góry specjalizująca się w wyścigach crossowych. Laura, jako najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z woj. opolskiego, zapewniła sobie tytuł MISTRZYNI OPOLSZCZYZNY.

Gratulujemy zawodniczce i jej trenerowi - Henrykowi Wójcikowi. 

 

28 września 2013 roku w Parku Zdrojowym w Głuchołazach odbył się Ogólnopolski Wyścig w Kolarstwie MTB organizowany przez Polski Związek Kolarski. Impreza rozegrana została przy pięknej oprawie i dużej liczbie kibiców. Trasa była trudna i wymagająca. Laura chciała uzyskać jak najlepszy wynik, ponieważ spodziewała się wielu przyjaciół, oprócz tego wyścig miał wyłonić Mistrzów Województwa w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przed planowanymi zawodami Laura odbyła dwa treningi w okolicach aby zapoznać się z konfiguracją terenu.

Treningi przyniosły bardzo dobry skutek, Laura zwyciężyła w kategorii żaków zdobywając tym samym tytuł Mistrza Województwa. Organizator pokwitował tytuł dyplomem i statuetką.

Ze sportowym pozdrowieniem:

H. Wójcik

6 października 2013 roku, w centrum Wrocławia rozegrano wyścig kolarstwa górskiego "Skarbowców Junior Cup" w którym Laura wywalczyła świetne, drugie miejsce.


7 września 2013 r. w Jeseniku odbył się Ósmy wyścig w kolarstwie górskim w cyklu "jesenicky snek" w kategorii żaków zwyciężyła Laura Wójcik zapewniając sobie wygraną w klasyfikacji generalnej tego cyklu.

21 września 2013 r. odbył się ogólnopolski wyścig o Puchar Burmistrza Białej, gdzie Laura też mogła cieszyć się z wygranej. W dniu 28 września 2013 r. w okolicy góry Chrobrego w Głuchołazach rozegrany został wyścig o Puchar Burmistrza Głuchołaz zakończył się on sukcesem dla Laury, ponieważ zajęła w nim pierwsze miejsce. Był to jeden z ostatnich wyścigów w tym sezonie i ten sukces pozwoli w dobry nastroju zakończyć obecny sezon.                                 
                

 
 
Laura Wójcik rozpoczyna rok szkolny po cotygodniowych startach w wyścigach kolarskich. Kilka było naprawdę udanych, co powoduje, że z radością wchodzi w nowy rok szkolny.

1.06.2013 r. - Mistrzostwa Dolnego Śląska - 3 miejsce
8.06.2013 r. Jesenik MTB - 2 miejsce
16.06.2013 r. Milicz wyścig szosowy - 7 miejsce
6.07.2013 r. Domasov (Cz) - 1 miejsce
13.06.2013 r. Gogolin bardzo ciekawa impreza dla młodzieży Tour de Kids - 1 miejsce
28.07.2013 r. Vidnava (Cz) wyścig szosowy - 2 miejsce
4.08.2013 r. Bernartice (Cz) indywidualna jazda na czas pod górę, szosa - 1 miejsce
6.08.2013 r. Głuchołaskie Koziołki MTB - 1 miejsce
11.08.2013 r. Sumperk (cz) MTB - 1 miejsce
24.08.2013 r. Ramzowa (cz) MTB - 1 miejsce
31.08.2013 r. Puchar Polski Złoty Stok, chyba najtrudniejszy a zarazem duży sukces wakacyjny, ponieważ Laura ustąpiła pola jedynie najbardziej utytułowanej zawodniczce w naszym kraju w tej kategorii wiekowej, zajmując - 2 miejsce
3.09.2013 r. Wyścig tzw. Australijski w Głuchołazach - 1 miejsce

Miło nam poinformować, że młodsza siostra Laury, uczennica klasy 1e SP1 w Nysie towarzyszy Laurze i gdy ma taką okazję startuje w wyścigach do 7 lat. W tej właśnie kategorii wywalczyła Mistrzostwo Dolnego Śląska w Jaworzynie Śląskim.
 
Dziękujemy za informacje, które przekazał p.Henryk Wójcik i zarazem gratulujemy sukcesów!!!