Event LekkoatletyCZNY w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 w Nysie

W czwartek, 17 marca 2016 roku od godziny 13.30 do 15.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie odbył się Event Lekkoatletyczny programu „Lekkoatletyka Dla Każdego”. Samo wydarzenie poprzedziły całodzienne zajęcia o takiej samej tematyce, w których wzięły udział dzieci z klas IV-VI.
Tym razem przeprowadziliśmy trzy konkurencje: sztafetę bieg po slalomie i bieg przez płotki, skok w dal z miejsca oraz rzut oszczepem piankowym. W zmaganiach dzieci z klas I-III wzięły udział dwie klasy drugie i jedna klasa trzecia, łącznie 81 dzieci. W role sędziów i pomocników wcieliły się dzieci z grupy szkoleniowej z naszej szkoły. W klasach IV-VI próby zaliczyło 265 osób. Po zakończonych konkurencjach wszystkie dzieci z klas I – III otrzymały pamiątkowe dyplomy.

skok w dal z miejsca skok w dal z miejsca

slalom i płotki slalom i płotki

rozgrzewka rozgrzewka

próby dzieci starszych próby dzieci starszych

rzut oszczepem rzut oszczepem

najmłodsi zawody

Ze sportowym pozdrowieniem opiekunowie:
Elżbieta Dziaduś, Lucyna Macyszyn, Irena Siemasz, Roman Niewiadomski i Jacek Ryszewski.