Lekkoatletyka dla Każdego - Event Międzyszkolny w SP1 w Nysie

Lekka atletyka jest królową sportu…we współczesnym świecie, gdzie rządzą MMA, walki w klatce, kibicowanie polegające na deprymowaniu przeciwnika przez gwizdanie, krzyki, nierzadko wulgaryzmy określenie jakiegokolwiek sportu mianem króla/królowej staje się mało klarowne i często niezrozumiałe. A przecież to proste i prawdziwe - lekka atletyka to zbiór dyscyplin uprawianie których kształtuje człowieka wszechstronnie, zarówno w sferze ciała jak i ducha. Szybkość, wytrzymałość, gibkość, refleks, zwrotność, koordynacja, siła, odpowiedzialność, pewność siebie, pokora…stara, podstawowa zasada sportowca mówi: wygrywaj z pokorą, przegrywaj z godnością…

W tym roku Gmina Nysa przystąpiła do programu Lekkoatletyka dla każdego, którego jednym z założeń jest upowszechnienie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży  oraz przygotowanie podwalin pod przyszłe kadry we wszystkich dyscyplinach sportowych.

W sobotę, 28 listopada 2015 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr1 w Nysie odbył się event międzyszkolny programu Lekkoatletyka dla Każdego. W zdarzeniu uczestniczyły reprezentacje klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Nysa objęte programem Lekkoatletyka dla Każdego. Stawiły się grupy dzieci z SP-1, SP-3, SP-5, SP-10, oraz SP-Koperniki. W pięciu próbach lekkoatletycznych wystartowało 121 osób, 55 dziewcząt i 66 chłopców. Zmagania obserwowała liczna grupa kibiców składająca się głównie z członków rodzin zawodników. Przed rozpoczęciem zmagań było krótkie omówienie podstawowych informacji o programie Lekkoatletyka dla każdego i zasad uczestnictwa w nim poszczególnych szkół z gminy Nysa. Same zmagania były bardzo emocjonujące i dostarczyły wielu wrażeń zarówno uczestnikom, jak i obserwującym. Po zawodach każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz promocyjny balon z napisem Lekkoatletyka dla każdego.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i rodzicom za pomoc przy przeprowadzeniu zawodów.

rzut oszczepem widok z góry

sześcioskok - 3 PN, 3 LN tak nas widzieli

sędziowie na posterunku pod płotkami

prezentacja sprzętu oszczep

nie głową, zaczynaj nogą obsługa

krzyżak, drabinka, balony krzyżak i drabinka koordynacyjna

medale nad płotkami, pod płotkami

kibice drabinka

balony zmagania okiem kibica

z balonami wręczanie medali

za kilka lat nie będzie rotować uczestnicy zmagań

góra hipy-hopy przeskoki boczne

Ze sportowym pozdrowieniem:

Elżbieta Dziaduś, Dariusz Sieroń, Jacek Ryszewski, Roman Niewiadomski.