Natalia i Maciek zwyciężają w biegach dzieci przy XXVI Małym Maratonie Złotnickim

W sobotę, 14 listopada 2015 roku we Wrocławiu odbył się XXVI Mały Maraton Złotnicki. W ramach tej imprezy cyklicznie organizowane są biegi dzieci i młodzieży w których po raz drugi z rzędu uczestniczyła reprezentująca sekcję lekkoatletyczną Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Gim2 grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Zawody zakończyły się dużym sukcesem – wielu z naszych reprezentantów znalazło się wśród dekorowanych pierwszych szóstek.

W biegu dziewcząt z roczników 2003-2004 zwyciężyła Natalia Bentka, Ola Strąk zajęła czwrte miejsce, Kasia Ostrowska przybiegła na piątej pozycji. Wśród chłopców zdecydowanie zwyciężył Maciek Ryszewski, Piotrek Dżendżera był trzeci, Mikołaj Madejczyk zajął czwarte miejsce. W biegu chłopców urodzonych w 2005 i 2006 roku drugi przybiegł Dominik Rydlewski. Wśród dziewcząt z roczników 2007 i młodszych trzecie miejsce zajęła Justyna Kurowska, czwarta przekroczyła linię mety Natalia Kurowska. Wśród chłopców na piątym miejscu przybiegł Adaś Rydlewski.

Po zakończeniu zawodów wszyscy we wspaniałych humorach udaliśmy się na trzygodzinną zabawę we wrocławskim Aquaparku. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do naszego miasta.

Bardzo dziękujemy rodzicom za nieocenioną pomoc przy zawodach.

Dzieciom gratulujemy bardzo udanego startu i dziękujemy za godne reprezentowanie klubu, szkoły, miasta i województwa.

1. Maciek, 3. Piotrek, 4. Mikołaj 1. Natalia, 4. Ola, 5. Kasia

Zawodnicy przed zmaganiami Justyna i Natalia Kurowskie na podium