MiędzywojewódzkiE Mistrzostwa Młodzików w Biegach Przełajowych

W sobotę, 2 kwietnia 2016 roku w Rudzie Śląskiej rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Śląska w Biegach Przełajowych Młodzików. W ramach tej imprezy, dodatkowo przeprowadzono cztery biegi dla dzieci objętych programem „Lekkoatletyka Dla Każdego”.

W zawodach wzięła udział 21 osobowa reprezentacja MUKS „Gim2” Nysa. W klasyfikacji drużynowej nasi młodzicy zdobyli 6 punktów, co pozwoliło im zająć miejsce na 3 stopniu podium. To ogromny sukces i dobry prognostyk na następne lata. Nina Barcik do ostatnich metrów walczyła o podium, ostatecznie zajęła 4 pozycję ustępując miejsca utytułowanym koleżankom ze Śląska. Punkty zdobyły także Martyna Tarnowska i Julia Barcik. Z chłopców punktowali: Szymon Rębisz, Wojciech Zarankiewicz i Patryk Nowak. Wielkie gratulacje dla wszystkich!

W biegach dzieci na podium stanął Adam Tarnowski w biegu chłopców z rocznika 2005. Pozostali nasi reprezentanci kończyli swoje biegi w czołówkach swoich wyścigów.

Wszystkim gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Dziękujemy za pomoc rodzicom: Pani Rydlewskiej, Pani Tarnowskiej i Pani Ryszewskiej.