MISTRZOSTWA POWIATU NYSKIEGO W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W sobotę, 28 września 2013 roku na kąpielisku miejskim w Nysie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nyskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych, będące jednocześnie eliminacją do zawodów wojewódzkich, które 8 października rozegrane zostaną w Lasocicach.

Awans do Mistrzostw Województwa uzyskały pierwsze piątki poszczególnych biegów. Nasi reprezentanci pięciokrotnie stawali na podium, zdobywając dwa złota, dwa srebra i jeden brąz.

Mistrzynią powiatu w biegu dziewcząt 2002 i młodszych została Martyna Tarnowska, która wyprzedziła swoją koleżankę ze szkoły i wspólnych treningów - Ninę Barcik. Pierwsze miejsce i tytuł mistrzyni powiatu wywalczyła również Marta Ligocka w biegu dziewcząt z rocznika 2001. Srebrny medal padł łupem koleżanki Marty – Ali Zaklukiewicz. Brązowy medal zdobył Łukasz Biela. W jego przypadku awans i zajęte miejsce jest tym cenniejsze, że Łukasz rywalizował z chłopcami o rok starszymi od siebie.

Z radością informujemy, że wszystkie biegi dziewcząt z gimnazjum zakończyły się zwycięstwami naszych absolwentek! Zwyciężały: Daria Baranowska( 2000), Sara Tkaczuk (1999) i Iza Żelazna( 1998).

Wszystkim, naszym młodym reprezentantom i absolwentom naszej szkoły gratulujemy bardzo udanego występu i życzymy sukcesów w finale wojewódzkim.

Katarzyna Ryszewska i Roman Niewiadomski.