SARA TKACZUK MISTRZYNIĄ WOJEWÓDZTWA, DARIA BARANOWSKA TRZECIA

W środę, 13. października 2011 roku w Lasocicach rozegrano Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa zawodników, którzy z powodzeniem przeszli przez etap szkolny, miejsko-gminny i powiatowy.

Start zakończył się zdobyciem dwóch medali!

Wśród dziewcząt z rocznika 1999 ( VI klasa ) bezkonkurencyjna okazała się Sara Tkaczuk, która zdecydowanie wygrała swój bieg, uzyskując tytuł Mistrza Województwa. Sara powtórzyła swój sukces sprzed roku! Na mecie jako druga zameldowała się Ania Bioły z Olesna, trzecia przybiegła Beata Kapuśniak z Bukowia - przed rokiem kolejność była taka sama.

W biegu dziewcząt z rocznika 2000 i młodszych ( V klasa ) brązowy medal wywalczyła Daria Baranowska, która do ostatnich metrów walczyła o srebro. Znakomite ósme miejsce zajęła Marlena Szczepańska. Magda Dubicka ukończyła swój bieg w środku stawki.

Dawid Tlałka (1999) przybiegł na dobrym -16 miejscu, Kacpra Bednarza z walki o czołowe pozycje wykluczyły kłopoty zdrowotne.

Wszystkim zawodnikom gratuluję bardzo udanego startu i dziękuję za ciężką pracę włożoną w przygotowania na treningach, obozach sportowych, akcji Nysa Biega. Wszystkie dzieci reprezentują klub MUKS "Gim2" Nysa.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Jacek Ryszewski