Trzy medale Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Biegach Przełajowych

W sobotę, 5 marca 2016 roku na terenie ośrodka Morskie Oko we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych. W ramach tego wydarzenia  rozegrano Zawody Województwa Dolnośląskiego programu Lekkoatletyka Dla Każdego! W zawodach tych wzięła udział dwunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z Opolszczyzny reprezentująca grupę treningowa LDK Nysa, Szkołę Podstawową nr 1 w Nysie i wreszcie klub MUKS Gim2 Nysa. Wszyscy uczestnicy zmagań spisali się znakomicie plasując się w czołówce poszczególnych biegów. O naszym województwie, Nysie, szkole i klubie było głośno. Pierwsze miejsce w swoim biegu zajął Maciek Ryszewski zwyciężając na dystansie 800 metrów, trzecie miejsca zajęły: Amelka Krysiak w biegu dziewcząt na 600 metrów i Natalka Bentka w biegu dziewcząt starszych na dystansie 800 metrów. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy!

I miejsce - Maciek Ryszewski

Maciek Ryszewski na czele grupy

III miejsce - Natalka Bentka

III miejsce Amelka Krysiak

Grupa z trenerem i opiekunami

Po udanych zawodach udaliśmy się na trzygodzinną zabawę do wrocławskiego aquaparku. Zabawa była przednia!

Poniżej wyniki naszych biegaczy.

600 metrów dziewcząt 2005

3. Amelka Krysiak

800 metrów dziewcząt 2004

6. Karolina Szelwach

12. Martyna Szelwach

800 metrów dziewcząt 2003

3. Natalka Bentka

4. Basia Chwalenia

8. Ola Strąk

9. Kasia Ostrowska

13. Karolina Szostak

600 metrów chłopców 2006 i młodsi

6. Adaś Rydlewski ( 2008 )

600 metrów chłopców 2005

6. Dominik Rydlewski

800 metrów chłopców 2004

12. Mikołaj Madejczyk

800 metrów chłopców 2003

1. Maciek Ryszewski

Bardzo dziękuję rodzicom, Państwu: Oli i Robertowi Rydlewskim za wszechstronną pomoc.

Jacek Ryszewski