DARIA BARANOWSKA MISTRZYNIĄ MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W piątek, 8 marca 2013 roku w Korfantowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Biegach Przełajowych. Znakomicie w tych zawodach spisała się uczennica Szkoły Podstawowej nr 1, reprezentująca klub MUKS „Gim2”  Nysa, Daria Baranowska. Po emocjonującym finiszu Daria zwyciężyła pozostawiając w pokonanym polu bardzo dobre konkurentki ze Śląska i Opolszczyzny.

Daria na najwyższym stopniu podium

Pomimo złej pogody na starcie biegów dzieci i młodzików stawiła się bardzo liczna grupa zawodników. Rywalizacja była ciekawa, a usytuowanie tras biegowych sprzyjało widowiskowości zawodów. Wśród dziewcząt z rocznika 2002 i młodszych najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką była Nina Barcik, Marta Ligocka zajęła czwartą pozycję w roczniku 2001. Nasza jedyna młodziczka, Sara Tkaczuk uplasowała się na siódmym miejscu (czwartym w roczniku 1999). 23 miejsce zajęła Magda Dubicka, 26 – Marlena Szczepańska. Na 16 pozycji zmagania ukończył  Kamil Łaski.

Zobacz szczegółowe wyniki.

Wszystkim gratuluję udanego startu i życzę kolejnych sukcesów( nie tylko sportowych)

Jacek Ryszewski