Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

We wtorek, 7 października 2014 roku w Lasocicach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach tych wzięła udział liczna grupa dzieci i młodzieży z naszego województwa,  wyłoniona w zawodach na poziomach miejsko – gminnym i powiatowym. Naszą szkołę reprezentowało siedem osób. Choroba uniemożliwiła start Zuzi Żukowskiej. Wszyscy nasi młodzi adepci królowej sportu zajmowali czołowe miejsca w swoich biegach.Mistrzynią Województwa została Martyna Tarnowska, która zwyciężyła w biegu dziewcząt z rocznika 2002 na dystansie 1 km.

Gratulacje dla Martyny za zwycięstwo i obronę tytułu z zeszłego roku! 3 miejsce w tym samym biegu zajęła koleżanka Martyny – Nina Barcik. Wielkie brawa!

3 miejsce zajął również Maciek Ryszewski, który biegał na dystansie 1,5 km. V miejsce zajęła Natalia Bentka w biegu dziewcząt z rocznika 2003 na dystansie 1 km. Pierwsze szóstki z poszczególnych biegów zostały nagrodzone dyplomami, pierwsze trójki otrzymały medale. IX miejsce zajęła Julia Barcik ( 2002 ). XIV pozycję wywalczyła Ola Strąk( 2003), XXII przybiegł Piotrek Dżendżera.

Wśród gimnazjalistek na najwyższym stopniu podium stanęły nasze absolwentki. Mistrzostwo województwa wywalczyła Ala Zaklukiewicz( G1) w biegu dziewcząt z rocznika 2001 na dystansie 1,5 km oraz Daria Baranowska( G2) w biegu dziewcząt z rocznika 2000 na dystansie 1,5 km.

Wyżej wymienione dzieci i młodzież oprócz szkół reprezentują klub MUKS „Gim2” Nysa.

Serdecznie gratuluję bardzo udanych zawodów i życzę powodzenia w kolejnych zmaganiach. Dziękuję rodzicom, Państwu Tarnowskim za okazaną pomoc!

Ze sportowym pozdrowieniem:

Jacek Ryszewski