Szkoła Podstawowa nr 1 Mistrzem Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W piątek, 19 października 2012 roku w ośrodku Anpol w Starym Oleśnie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych powiat nyski reprezentowały zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie, wicemistrzynie województwa z poprzedniego roku szkolnego. Tym razem zespół z Nysy nie pozostawił złudzeń koleżankom z pozostałych powiatów, prowadząc od startu do mety, zwyciężył z dużą przewagą,  uzyskując czas 23:40. Nysianki  znacznie poprawiły wynik z poprzedniego roku, kiedy to trasę biegu  pokonały  w czasie 25:01.

Sztafeta SP 1 na najwyższym stopniu podium (źródło: powiatoleski.pl)

Sztafeta biegła w składzie:

Marta Ligocka 2001, Vb

Magda Dubicka 2000, VIb

Ala Zaklukiewicz 2001, Vb

Marlena Szczepańska 2000, VIa

Daria Buczek 2000, VIa

Weronika Radecka 2000, VIa

Martyna Tarnowska 2002, IVa

Daria Baranowska 2000, VI a

rezerwowe:

Nina Barcik 2002, IVd

Natalka Możejko 2001, Vd

Wynik osiągnięty przez sztafetę nie jest dziełem przypadku, podkreślić należy ciężką pracę, jaką dziewczyny włożyły w przygotowania na treningach, obozach sportowych, licznych zawodach, w których większość z zawodniczek brała udział od pierwszej klasy.  Podziękowania należą się dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, klubowi MUKS „Gim2” Nysa, Nyskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu  za stworzenie i wspieranie dobrej atmosfery dla lekkiej atletyki  w naszej szkole.  W kwietniu 2013 roku  sztafeta będzie reprezentowała Opolszczyznę na Finale Ogólnopolskim Vena Cross w Łodzi.

Cała grupa wraz z opiekunem p. J. Ryszewskim

Ze sportowym pozdrowieniem: