NYSKA AKADEMIA SOS

TYDZIEŃ AKADEMII SIATKÓWKI S.O.S.

W ramach TYGODNIA AKADEMII SIATKÓWKI S.O.S. w dniu 19.XI.2015r. zorganizowaliśmy „Konkurs gier i zabaw siatkarskich” oraz Konkurs plastyczny wśród dzieci z klas I –III na temat „Piłka siatkowa moja grą”. Po weryfikacji najlepsze prace wezmą udział w podsumowaniu w/w tygodnia, które odbędzie się 20.11. w Gimnazjum nr 1 w Nysie.

Uczestniczki konkursu gier i zabaw wykonywały zadania z wykorzystaniem własnych umiejętności siatkarskich w formie wyścigów rzędów. W czasie rywalizacji dziewczyny doskonaliły postawę siatkarską, odbicia piłki sposobem górnym i dolnym oraz poruszanie się po boisku.

W drugiej części zajęć uczestniczki rozegrały mecz kontrolny, po którym pełne wiary we własne siły, pozytywnie nastawione, przystąpią do Turnieju Piłki Siatkowej w Gimnazjum nr 1 w Nysie.

W zajęciach uczestniczyły:

• Kociołek Nikola

• Nanowska Maja

• Dudek Agnieszka

• Janusz Aleksandra

• Kurowska Natalia

• Kapturkiewicz Laura

• Hertmanowicz Julia

• Wilczyńska Amelia

• Hejduk Aleksandr

• Śliwińska Marlena

• Gołębiowska Iga

• Śmiech Malwina

• Gruszka Wiktoria

Organizator:

Przybyszewska Małgorzata

PODPISANIE AKTÓW INAUGURACYJNYCH AKADEMII SOS

6 lutego 2015 w Nysie w Sali sportowej AZS PWSZ Nysa o godz.10.00 odbyła się uroczystość  podpisania Aktów Inauguracyjnych Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych chłopców i dziewcząt.

W obecności znamienitych gości: Burmistrza Nysy  Kordiana Kolbiarza, V-ce Przewodniczącego Rady Miasta  Marcina Wajdy, Prezesa OZPS Waldemara Kobienii, Koordynatorów wojewódzkich SOS Lucjana Krakowczyka i  Romana Palacza, Dyrektorów Szkół Podstawowych – PSP nr 3 w Paczkowie - Ewy Krótkiewicz, SP nr 3 w Nysie - Marii Wiercigroch, SP nr 1 w Nysie - Bożeny Węglarz oraz zawodników: Jarosława Stancelewskiego, Janusza Bułkowskiego i Krzysztofa Wójcika, podpisano akt, który stwarza warunki do lepszego rozwoju siatkówki w naszym mieście.

Z przyjemnością chcemy poinformować, że wśród członków patronujących działalności Nyskiej Akademii S.O.S.  jest nasza szkoła, która w ten sposób rozpoczyna nowy zakres działalności sportowej. O efektach i podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco. Poniżej uczestnicy Inauguracji oraz Akt Inauguracyjny.