Zawody Wojewódzkie OLA Opole Lekkoatletyka dla Każdego

We wtorek, 22 września 2015 roku 25 osobowa grupa dzieci z naszej szkoły wzięła udział w Zawodach Wojewódzkich Ola Opole . Zawody te miały charakter mityngu grup dzieci z naszego województwa objętych szkoleniem w ramach ministerialnego programu Lekkoatletyka dla Każdego. Rozpoczęcie zmagań miało bardzo uroczysty charakter, oprócz dzieci wzięło w nim udział wielu znamienitych gości na czele z Marszałkiem Województwa Panem Andrzejem Bułą. Był również Prezydent Opola Pan Arkadiusz Wiśniewski, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Politechniki Opolskiej, dyrektorzy opolskich szkół, trenerzy OLA Opole na czele z Panem Januszem Trzepizurem i wielu innych.

Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony. Na najwyższym stopniu podium stanął Maciek Ryszewski zwyciężając w biegu chłopców na dystansie 600 metrów. Na tym samym dystansie, w biegu dziewcząt II miejsce zajęła Natalia Bentka. Czwarty w skoku w dal był Adam Tarnowski, takie samo miejsce w biegu na 60 metrów chłopców wywalczył Maciek Wójcik. Podkreślić należy, że  Adama wyprzedzili chłopcy o dwa lata od niego starsi. Miejsca w czołówce zajmowali też pozostali nasi reprezentanci. Szczegóły w załączonych wynikach.