Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego Młodzików i Dzieci Starszych

W sobotę, 3 września 2016 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Opolskiego Młodzików i Dzieci Starszych. Na starcie poszczególnych konkurencji pojawili się przedstawiciele kilku województw a wśród nich reprezentanci Nysy – zawodnicy klubu MUKS „Gim2” . Dzieci i młodzież trenująca w naszej szkole i nasi absolwenci osiągnęli kilka ciekawych wyników.

Na szczególną uwagę zasługuje wynik w biegu na 1000 metrów uzyskany przez Macieja Ryszewskiego, tegorocznego absolwenta SP1, a obecnie ucznia Gimnazjum nr 1 w Nysie. Czas 2:51,55 plasuje Maćka na I miejscu w Polsce w jego kategorii wiekowej. Gratulujemy wyniku i złotego medalu mistrzostw województwa. Dwa złote medale zdobyła nasza płotkarka Ola Janusz, która zwyciężyła w biegach na 80 i 200 metrów przez płotki. Złoty medal wywalczyła Natalia Bentka w biegu na 600 metrów. Świetny start zaliczyła Martyna Tarnowska, która zwyciężyła w biegu na 600 metrów młodziczek. Srebrne medale wywalczyli: Kasia Ostrowska w biegu na 200 metrów przez płotki, Agnieszka Dudek w biegu na 600 metrów, Nina Barcik w biegu na 600 metrów młodziczek, Dominik Rydlewski w biegu na 200 metrów przez płotki. Brązowe medale zdobyli: Ola Strąk w skoku w dal, Mikołaj Madejczyk w biegu na 200 metrów przez płotki i Adam Tarnowski w biegu na 1000 metrów.

Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.