Natalia Bentka pierwsza, Aleksandra Strąk czwarta w Plebiscycie na 10 Najlepszych Uczniów Sportowców Opolszczyzny!

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie Natalia Bentka i Aleksandra Strąk znalazły się w dziesiątce najlepszych uczniów – sportowców województwa opolskiego szkół podstawowych za rok 2015. Z wielką radością informujemy, żeNatalia Bentka zwyciężyła w tym plebiscycie zaś Ola Strąk zajęła czwarte miejsce! Ten ogromny sukces dziewczyny zawdzięczają swojemu talentowi i pracowitości. Do największych sukcesów zawodniczek w poprzednim roku należy złoty medal i tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski w Zawodach Międzynarodowych i Finale Ogólnopolskim w Sztafetowych Biegach Przełajowych, złoto w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych, Natalia zwyciężył w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, Ola wraz z koleżankami zajęła 2. miejsce w sztafecie 4x100 m w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Natalia zwyciężyła w większości zawodów, w których brała udział w tym roku szkolnym. Zawodniczki reprezentują klub MUKS”Gim2” Nysa.

Natalia Bentka, Ola Strąk z Olimpijczykami, Panią Dyrektor Bożeną Węglarz i trenerem Jackiem Ryszewskim

I m- Natalia Bentka, IV m - Aleksandra Strąk

Podsumowanie Plebiscytu na 10 Najlepszych Uczniów - Sportowców Województwa Opolskiego odbyło się w piątek, 15 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie. w uroczystości, oprócz nagrodzonych wzięli udział: przedstawiciele Kuratorium na czele z Opolską Kurator Oświaty Panią Haliną Bilik, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, polscy Olimpijczycy, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, dyrektorzy szkół z Panią Bożeną Węglarz z SP1 w Nysie, nauczyciele, trenerzy, rodzice oraz inne osoby zainteresowane sportem dzieci i młodzieży.
Natalia i Ola są reprezentantkami większej grupy dzieci trenujących lekką atletykę w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie, dlatego ich ogromny sukces jest wyróżnieniem i docenieniem pracy całej grupy. Podkreślić należy również, że sukcesy odnoszone przez lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 1 to składowa szkolenie w ramach sks-u Mały Maratończyk, szkolenia klubowego w MUKS Gim2 Nysa i wreszcie szkolenia w ramach programu "Lekkoatletyka dla Każdego"