Szkoła Podstawowa nr 1 na piątym miejscu we współzawodnictwie sportowym szkół województwa opolskiego

Na stronie internetowej Opolskiego Szkolnego Związku Sportowego opublikowano podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół naszego województwa. Wśród szkół podstawowych sklasyfikowano 133 szkoły. Warunkiem klasyfikacji było zdobycie minimum jednego punktu we współzawodnictwie.

Szkoła Podstawowa nr1 zajęła w tym roku szkolnym piąte miejsce gromadząc 55 punktów.

16 punktów zdobyły dziewczęta w konkurencjach indywidualnych takich jak lekka atletyka i indywidualne biegi przełajowe. 10 punktów zdobyła sztafeta 8x800 metrów zajmując 2. miejsce w Finale Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 8 punktów zgromadziła sztafeta pływacka zajmując 3. miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetach Pływackich. 7 punktów zdobyli nasi siatkarze zajmując 4. miejsce w Finale Województwa w Piłce Siatkowej. 6 punktów dołożyli chłopcy zajmując 5. miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetach Pływackich. 4 punkty to zasługa dziewcząt, które zajęły 7. pozycję w Finale Województwa w Czwórboju LA. 4 punkty dołożyli chłopcy w konkurencjach indywidualnych. Wszystkim punktującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.