Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza sponsorem programu

„Trening czyni mistrza” zrealizowanego w SP1 w Nysie

31 maja 2014 roku zakończył się projekt „Trening czyni mistrza” realizowany w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie. Program był przeznaczony dla uczniów SP1 ze szczególnym akcentem na grupę młodych lekkoatletów. Zajęcia odbywały się 3 do 5 razy w tygodniu w okresie od grudnia 2013 do maja 2014. Wszystkie cele, jakie prowadzący zajęcia postawił sobie na wstępie zostały osiągnięte. Grupa poprawiła swoje umiejętności sportowe co zaowocowało licznymi sukcesami w imprezach mistrzowskich. Pomimo zakończenia projektu, praca z dziećmi jest kontynuowana.

Głównym sponsorem projektu była Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro Uno sfinansowała zakup sprzętu sportowego na potrzeby zarówno grupy lekkoatletycznej, jak i całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie. Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza przyznała kwotę 6300 złotych, Stowarzyszenie Pro Uno – 720 złotych. Całość dotacji została przeznaczona, zgodnie z umową między organizacjami, na sfinansowanie kupna sprzętu sportowego. Dzięki pozyskanym funduszom Szkoła Podstawowa nr 1 wzbogaciła się o:

·         18 metrową ścieżkę lekkoatletyczną dzieloną na dwie 9 metrowe części z rzepem łączącym. Szerokość ścieżki to 1,2 metra. Wartość zakupu – 5197,22  złotych.

·         9 piłek lekarskich ciśnieniowych w tym 6 piłek 2 kilogramowych i 3 piłki 1 kilogramowe. Wartość zakupu - 620,99 złotych.

·         Komplet strojów lekkoatletycznych: 10 topów startowych dla dziewcząt i 10 koszulek startowych dla chłopców z nadrukiem logo sponsora i nazwą szkoły. Wartość - 910,08 złotych.

·         Dwie kule treningowe syntetyczne do prowadzenia zajęć na sali gimnastycznej. Jedna kula 3 kilogramowa i jedna kula 4 kilogramowa. Wartość -  298,28 zlotych.

Ścieżka lekkoatletyczna zapewnia większą ochronę mięśni i stawów w czasie wykonywania ćwiczeń skocznościowych, gibkościowych, sprawnościowych i siłowych co umożliwi zwiększenie  zakresu i ilości powtórzeń stosowanych na zajęciach. Podkreślić należy, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem podchodzą do zajęć na ścieżce. Ćwiczenia są wykonywane  z większa dbałością, co ma kapitalne znaczenie przy kształtowaniu dobrych nawyków ruchowych nie tylko u potencjalnych zawodników, ale także u ogółu populacji.

Estetyczny, jednolity strój podniósł samoocenę, przyczynił się do budowania więzi i dobrej atmosfery w drużynie. Napis na topach/koszulkach pozwoli rozsławiać dobre imię szkoły, miasta i naszego sponsora PGNiG.

Kule rzutowe zostały i są wykorzystywane przy wieloboju do kształtowania siły, szybkości, koordynacji ruchowej. Materiał, z którego zbudowany jest sprzęt umożliwia jego wykorzystanie na sali gimnastycznej.

Piłki lekarskie wykorzystujemy do szeregu ćwiczeń kształtujących siłę, koordynację ruchową i szybkość. Zestaw ćwiczeń z piłkami jest bardzo lubiany przez dzieci, a nowoczesny wygląd sprzętu przyczynia się do zwiększenia zainteresowania zajęciami. Piłki te są również bezpieczniejsze od tradycyjnych.

Sprzęt unowocześnił bazę sportową szkoły i sprawił ze zajęcia w niej są jeszcze bardziej bezpieczne i atrakcyjne.

Dziękujemy Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Stowarzyszeniu Pro Uno za okazana pomoc finansową. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pracę przy projekcie a w szczególności Państwu Joannie i Robertowi Tarnowskim bez których nie doszło by do realizacji przedsięwzięcia.

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Piłka lekarska ciśnieniowa 2kg Piłki lekarskie ciśnieniowe 1kg

Piłki lekarskie ciśnieniowe Zajęcia z piłkami lekarskimi ciśnieniowymi

Zajęcia z piłkami lekarskimi ciśnieniowymi

Skipy na ścieżce lekkoatletycznej