SZACHOWY SUKCES MARTY OPAŁKI

18 I 2021 r.

Określono je niegdyś jako "poufną rozmowę bez słów; przejmującą dreszczykiem aktywność przy stanie pełnej bezwładności,

triumf i klęskę, nadzieję i zwątpienie, życie i śmierć - i to wszystko na 64 polach; połączenie poezji z nauką i rywalizacją (…) ."

Szachy. Królewska gra, której początki sięgają lat 70. VI wieku, pozwalająca czarować figurami i pionami po czarno-białych polach szachownicy. Wraz z rozpoczęciem po świąteczno-feryjnej przerwie szkolnych zajęć spieszymy z radosną, sportową informacją: Uczennica klasy 6c Marta Opałka wywalczyła IV miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.

Zacięta rywalizacja odbywała się w dniach 9-16.01 b.r. w Jastrzębiej Górze, gdzie wywalczyła bezpośredni awans do FINAŁÓW MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW 2020 w SZACHACH i już w lutym br będzie reprezentować nasze województwo w kategorii do lat 12. Weźmie w nich udział 52 najlepszych zawodników z całej Polski.

Marta jest także zawodnikiem reprezentującym SP nr 1 w Nysie w Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach oraz Indywidualną Mistrzynią Opolszczyzny 2020 w Szachach do lat 12. (Tytuł wywalczyła już po raz czwarty z rzędu). Dla naszej zdolnej Szachistki oraz jej sportowych mentorów - ogromne owacje wraz z gratulacjami i życzeniami kolejnych sukcesów. Trzymamy kciuki!