I miejsce naszych uczniów w MISTRZOSTWACH PowiatU w Szachach Drużynowych

1. października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych.  Zawody te były świetną okazją dla uczniów do sprawdzenia swoich szachowych umiejętności w konfrontacji z uczniami innych placówek. Numery startowe ustalono dla wszystkich zespołów w drodze losowania. Zespoły przystąpiły do rozgrywek systemem kołowym (rundowym)- każda drużyna rozgrywała w turnieju partie ze wszystkimi pozostałymi drużynami. Kojarzenie drużyn w kolejnych rundach było dokonywane według porządku ustalonego w specjalnych tabelach kojarzeń.

Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze, aczkolwiek rywalizacja pomiędzy zawodnikami była zacięta i dostarczała wielu emocji.

Ostatecznie wyniki zawodów :

I miejsce –   drużyna ze Szkoły Podstawowej  nr   1 w Nysie / w składzie: Ryszard Bochenek, Karol Grubiak, Mikołaj Wawrzkowicz, Amelia Krysiak/

II miejsce –  drużyna ze Szkoły Podstawowej nr  10 w Nysie / w składzie: Lagelbauer Jan, Sprysak Karol, Szewczak Piotr, Sałamaj  Zuzanna /

III miejsce – drużyna ze Szkoły  Podstawowej  nr  5 w Nysie / w składzie: Konrad Szwec, Stepek Bartosz, Pietrzak Natalia, Pietrzak Emilia, rez. Kryvowiaz Oleksandra /

IV miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej nr  3 w Nysie / w składzie: Jakbłoński Jakub, Kret Jakub, Olejniczak Jakub, Słobodzian Nina/

Puchary, medale i dyplomy dla zawodników ufundował  Nyski Szkolny Związek Sportowy.

Dwie pierwsze drużyny zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich, podobnie jak w roku ubiegłym.  Miejmy nadzieję, że i tym razem staną na medalowym podium w finale wojewódzkim.

GRATULUJEMY!

Zwycięska drużyna z SP1