FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W SZACHACH DRUŻYNOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

21.kwietnia 2016 roku w Opolu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych Szkół Podstawowych.

Dzięki zwycięstwu w kwalifikacjach powiatowych naszą Szkołę w zawodach wojewódzkich reprezentowali:

1. Ryszard Bochenek –kl.3a

2. Jakub Opałka- kl. 6d

3. Karol Grubiak – kl. 5d

4. Amelia Krysiak – kl. 4c

Opiekunem drużyny jest p. Leszek Węglarz, a dobrym duchem  p. Tomasz Bochenek

W ścisłym finale wojewódzkim nasza drużyna zajęła III miejsce, otrzymując brązowe medale, puchar i pamiątkowy dyplom. W województwie wyprzedzili nas tylko uczniowie z dwóch opolskich szkół, które prowadzą klasy o profilu szachowym !

Należy również zaznaczyć, że dzięki wywalczonemu III miejscu, zakwalifikowaliśmy się do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI, który odbędzie się w Pokrzywnej w dniach 16.-18. maja 2016r.

Całej Drużynie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!