WYGRALIŚMY FINAŁ DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W SZACHACH

W dniu 15. Listopada 2016r. w Opolu odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Uczniów Szkół Podstawowych. Po wygranych zawodach powiatowych oraz półfinałach wojewódzkich ,w ścisłym finale naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Amelia Krysiak / 5c/, Ryszard Bochenek /4a/, Karol Grubiak /6d/ i Cezary Podborączyński / 4c/ przygotowywana przez p. Leszka Węglarza.

W finale, choć nie byliśmy faworytami, wśród ośmiu najlepszych drużyn z całego województwa okazaliśmy się najlepsi zdobywając tytuł Mistrza Województwa, a Amelka, Rysiek i Karol zostali wyróżnieni nagrodą indywidualną dla czterech najlepszych zawodników turnieju na poszczególnych stołach.

Wśród pokonanych  znalazły się 3 szkoły z Opola, których uczniowie uczęszczają do klas szachowych lub zrzeszeni są w klubach szachowych. Tym bardziej nasze zwycięstwo smakuje wyjątkowo!

W ubiegłym roku drużyna p. Węglarza zajęła  III miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Województwa w Szachach Uczniów Szkół Podstawowych  i  XIV miejsce w Mistrzostwach Polski.

Czy wiosną poprawimy swój wynik w finale Mistrzostw Polski? Zobaczymy….

Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szachownicach!

Od lewej: Ryszard Bochenek, Cezary Podborączyński, Karol Grubiak, Amelia Krysiak oraz opiekun-  p. Leszek Węglarz