W MistrzostwaCH Województwa w Szachach Drużynowych Uczniów Szkół Podstawowych

22. listopada 2017 roku w MDK w Opolu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Drużynowych Uczniów Szkół Podstawowych.  W turnieju wzięło udział osiem najlepszych drużyn wyłonionych z całego województwa . Byli to reprezentanci następujących szkół:

Publicznej Szkoły Podstawowej nr  11 w Opolu

Publicznej  Szkoły Podstawowej nr  20 w Opolu

Niepublicznej  Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła”  w Opolu

Szkoły Podstawowej nr  1 w Nysie

Szkoły Podstawowej nr  10 w Nysie

Publicznej Szkoły Podstawowej w  Szybowicach

Publicznej Szkoły Podstawowej w  Kuniowie

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2  w Kluczborku

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Amelia Krysiak / 6c /, Marta Opałka / 3c /, Ryszard Bochenek / 5a /, Cezary Podborączyński / 5c / .

Po zaciętej walce zdobyliśmy II miejsce i TYTUŁ WICEMISTZRA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO , pokonując  drużyny ze szkół z oddziałami szachowymi. Należy też wspomnieć, że Marta Opałka / 8 lat /  zdobyła indywidualne wyróżnienie za wygranie wszystkich siedmiu partii w turnieju z zawodniczkami dużo starszymi od siebie.

Sukces ten tym bardziej smakuje, ponieważ w tym roku uzupełniliśmy komplet medali w mistrzostwach województwa w szachach drużynowych / rok temu zdobyliśmy I miejsce i  TYTUŁ MISTRZA WOJEWÓDZTWA, a dwa lata temu III miejsce i medal brązowy /.

Słowa uznania i gratulacje należą się każdemu zawodnikowi naszej drużyny . Na pochwałę zasługuje też opiekun grupy p. Leszek Węglarz, który wyselekcjonował zawodników, zorganizował i przeprowadził w naszej szkole zawody powiatowe oraz półfinał wojewódzki, a także ustalił odpowiednią strategię w drużynie na finał wojewódzki.

Drużynie serdecznie gratulujemy , bo ten sukces zakwalifikował nas do finału MISTRZOSTW  POLSKI W SZACHACH DRUŻYNOWYCH UCZNIÓW  SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, które odbędą się wiosną 2018 roku.  Weźmiemy w nich udział z pozostałymi medalistami – szkołami z Opola.

TRZYMAMY KCIUKI!