½ Finał Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych

w Szachach Drużynowych

Nysa - 8.11.2017 r.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w ½ Finale Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych  w Szachach Drużynowych, który odbył się 8 listopada 2017 r. w naszej szkole.  W zawodach wzięło udział 7 szkół (mistrzowie powiatów), które rywalizowały ze sobą systemem „Każdy z każdym”. Po emocjonujących rozgrywkach nasza drużyna z dorobkiem 10 punktów zajęła II miejsce i  awansowała do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada w Opolu. W poszczególnych meczach uzyskaliśmy n/w wyniki:

SP 1 Nysa     -     PSP Rudniki                        2,5 : 1,5

SP 1 Nysa     -     PSP nr 3 w Brzegu               3 : 1

SP 1 Nysa     -     PSP nr 2 w Kluczborku       3 : 1

SP 1 Nysa     -     PSP Szybowice                     4 : 0

SP 1 Nysa     -     PSP nr 20 w Opolu           1,5 : 2,5

SP 1 Nysa     -     PSP w Leśnicy                       4 : 0

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1 m        -              PSP nr 20 Opole               -              11 pkt.

2 m        -              SP nr 1 Nysa                      -              10 pkt.

3 m        -              PSP nr 2 Kluczbork          -                7 pkt.

4 m        -              PSP Szybowice                 -                6 pkt.

5 m        -              PSP nr 3 Brzeg                  -                5 pkt.

6 m        -              PSP Rudniki                      -                3 pkt.

7 m        -              PSP Leśnica                        -                0 pkt.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Opałka Marta, Amelia Krysiak, Podborączyński Cezary, Bochenek Ryszard. Opiekun: Leszek Węglarz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.