MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ ŁUCZNICZY

3 grudnia 2014r. reprezentacja SP1 wzięła udział w IV Mikołajkowym Szkolnym Turnieju Łuczniczym, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących „Carolinum” w Nysie.

Celem tych zawodów jest popularyzacja łucznictwa wśród dzieci i młodzieży, promowanie aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim wspaniała zabawa.

Do współzawodnictwa zgłosiło się 11 drużyn ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Szkołę Podstawową Nr 1 reprezentowali uczniowie z kl. IIIc, którzy już wcześniej – w ramach projektu Fascynujący Świat Nauki i Technologii – brali udział w zajęciach łuczniczych i nabyli podstawowe umiejętności posługiwania się łukiem.

W kategorii  indywidualnej szkół podstawowych Michał Raczek zdobył II miejsce, a Marysia Grudzień zdobyła III miejsce.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani upominkami ufundowanymi przez Mikołaja oraz panią dyrektor ZSO „Carolinum”.

Na stanowiskach: Patryk i Fabian

Zdobywczyni III miejsca: Marysia Grudzień

Zdobywca II miejsca: Michał Raczek

Zespół nagrodzonych w swoich kategoriach