TURNIEJ ŁUCZNICZY

17 grudnia 2015 r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących „Carolinum”    w Nysie rozegrany został  V Mikołajkowy Turniej Łuczniczy.
Do turnieju stanęło 61 zawodników  z 14 szkół. Nyskie placówki to: SP1, SP3, SP5,  ZSS, G1, G4, Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Plastycznych,  ZSO „Carolinum”, Diecezjalne Liceum Humanistyczne i PWSZ.
Gościnnie w turnieju udział wzięły reprezentacje szkół z Łambinowic, Głuchołaz i Prudnika.
Oceniano trzy serie po 5 strzałów. Rywalizacja była zacięta do ostatniego strzału i aby wyłonić zwycięzców konieczne były dogrywki.
Naszą szkołę reprezentowało aż 10 zawodników. Wśród nich wyróżnił się Michał Raczek z klasy IVc, który  już po raz drugi startował w takim turnieju, a w tym roku zdobył III miejsce w klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych.
Każdy uczestnik turnieju (jak przystało na mikołajkową imprezę)  otrzymał słodki upominek.

Strzały oddają: Michał, Kamil i Wojtek

Reprezentacja szkoły: (od lewej) Julia, Marysia, Adrian, Mateusz, Wojtek, Kamil, Filip, Michał, Patryk i Michał z opiekunem Renatą Kwiecień