SZKOLNY WIELOBÓJ OCENA SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ TRZECIOKLASISTÓW

9-11 II 2021 r.

„Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości”- cytując mistrza piłki siatkowej Arkadiusza Gołasia dzielimy się wieściami na temat udziału Trzecioklasistów w szkolnym wieloboju OSF (Ocena Sprawności Fizycznej). Miał on miejsce 9 i 11 lutego. Każdy uczestnik wziął udział w czterech próbach ruchowych: biegu 3x10 metrów oraz ciągłym czterominutowym, skoku w dal z miejsca a także rzucie piłką lekarską o masie 1 kg. Wyniki osiągnięte w poszczególnych konkurencjach zostały przeliczone na punkty, których suma złożyła się na rezultat końcowy.

Najlepsze wyniki indywidualne uzyskali:

W kategorii Dziewcząt - I miejsce - Lena Wojtaszek IIIb - 240 pkt,

II - miejsce - Martyna Bagnicka IIIa - 229 pkt,

III miejsce - Izabela Furgał IIIb - 228 pkt

Pośród Chłopców: I miejsce - Maksymilian Baziuta IIIa - 256 pkt,

II miejsce - Wiktor Kowalczyk IIIc - 231 pkt,

III miejsce - Andrzej Studencki IIIb - 229 pkt . W Klasyfikacji drużynowej (na której wynik składało się 10 najlepszych rezultatów z grupy) Niepokonanymi okazali się Uczniowie klasy IIIb uzyskując 2039 pkt, srebro zdobyła IIIa z 1931 pkt, a na zaszczytnej trzeciej lokacie uplasowała się IIIc z wynikiem: 1813 pkt .

Wszystkie działania podjęto zgodnie z wytycznymi wynikającymi z norm sanitarno-epidemicznych. Uczestnikom i Organizatorom gratulujemy podjęcia wyzwania i zachęcamy każdego do podejmowania aktywności fizycznej – bo sport to zdrowie!