SP1 w NYSIE ZWYCIĘŻA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH POD WROCŁAWIEM

SP 1 w Nysie zwycięża w biegach przełajowych pod Wrocławiem

Sukcesem reprezentantów naszej szkoły zakończył się wyjazd na V Otwarte Biegi nad Zalewem Mietkowskim. Zawody rozegrano we wtorek, 15 kwietnia 2014 roku w Borzygniewie w okolicach Wrocławia. Pomimo fatalnych warunków atmosferycznych na starcie poszczególnych biegów stawała bardzo liczna grupa uczestników. Tym bardziej cieszą wysokie miejsca naszych reprezentantów. Na podium stawała pierwsza szóstka z każdego biegu.

Bieg dziewcząt z rocznika 2003 i młodszych  na dystansie 600 metrów,  wygrała Natalia Bentka, piąte miejsce zajęła Ola Strąk. W pierwszej dziesiątce bieg ukończyły również Kasia Ostrowska i Karolina Szostak.

W biegu dziewcząt z roczników 2001-2002 na dystansie 800 metrów zwyciężyła Marta Ligocka. Niewiele do pierwszej szóstki zabrakło Ali Zaklukiewicz, która wywalczyła siódme miejsce. Wszystkie pozostałe nasze reprezentantki ( Nina Barcik, Martyna Tarnowska, Ola Małachowska, Julia Barcik, Ola Stefanowicz, Laura Wójcik, Nicola Struzik i Zuzia Żukowska) ukończyły zmagania w czołówce biegu.

W czołówce swoich biegów byli również Kuba Oleksy i Kuba Hołuj.

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych SP1 zajęła I miejsce.

Po zawodach cała grupa udała się do Aquaparku we Wrocławiu.

Natalia Bentka na najwyższym stopniu podium, Ola Strąk zajęła V miejsce

Marta Ligocka zwyciężyła na dystansie 800 metrów

W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych SP1 zajęła I miejsce

Reprezentacja SP1 w Nysie w Borzygniewie

Wszystkim zawodnikom dziękuję za godne reprezentowanie szkoły, miasta, gminy, powiatu i województwa. Życzę powodzenia w kolejnych zawodach. Dziękuję również panom Jackowi Ostrowskiemu i Januszowi Przybyszewskiemu za okazaną pomoc.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Jacek Ryszewski