16. WRZEŚNIA 2011 r. – AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

16. września 2011 r. o godz. 9.00 rozpoczęła się akcja "Sprzątanie Świata" pod przewodnim hasłem: "Lasy to życie - chrońmy je".

Nasza szkoła czynnie włączyła się do akcji. Uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami: B. Trzaską, J. Bernat oraz praktykantką A. Kleczą sprzątali tereny leśne między Kąpieliskiem Miejskim a mostem Saperskim. O godz. 11.00 na terenie Fortu Wodnego w Nysie odbyło się spotkanie edukacyjno-rozrywkowe, w trakcie którego odbyła się prelekcja pracownika Nadleśnictwa Prudnik na temat ochrony lasów, pokaz czerpania papieru, konkursy i zabawy z nagrodami, a także poczęstunek dla wszystkich uczestników akcji.

Julka, Jaś i Tymoteusz otrzymali dyplomy za zajęcie III miejsca w konkursie wiedzy ekologicznej