18. września 2009r. – Akcja „Sprzątanie Świata”

18. września 2009r. nasza szkoła wraz z urzędem Miejskim – Wydziałem Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Nysie była organizatorem happeningu na nyskim rynku pod hasłem „Pomagajmy Ziemi – codziennie”. Impreza ta zorganizowana została w ramach tegorocznej Akcji „Sprzątania Świata”.

Przygotowaliśmy obszerny program artystyczny (klasa 6 d – pod opieką p. Aliny Kowalewskiej, klasa 3 a – p. Elżbieta Dziaduś, klasa 2 c – p. Beata Kuczma oraz nasz szkolny zespół wokalno – instrumentalny prowadzony przez p. Katarzynę i Jacka Ryszewskich).

Oprócz występów zorganizowaliśmy konkursy plastyczne dla przybyłych na tą imprezę przedszkolaków oraz konkursy wiedzy przyrodniczo – ekologicznej dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Zwycięzcy tych konkursów otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Wszyscy przechodnie obdarowani zostali okolicznościowymi ulotkami zachęcającymi do racjonalnego gospodarowania odpadami i promowania ekologicznego stylu życia.

Formowanie barwnego korowodu przed szkołą

Przemarsz ulicami miasta

Konkursy plastyczne dla przedszkolaków

Występy na nyskim rynku (ulica zamknięta)