Polskie obrzędy ludowe

Ciekawe, dlaczego warto je  poznać…

Polskie tradycje ludowe są niezwykle ciekawe, są odzwierciedleniem naszej historii i obyczajowości. Wiele z nich już odeszło w zapomnienie, jednak warto się czegoś o nich dowiedzieć, by w ten sposób móc zanurzyć się choćby odrobinę w naszą narodową przeszłość i tradycję. Tam tkwią przecież nasze korzenie.

Od 26 do 29 października dzięki dyżurującej klasie 5 d w naszej szkole można było dowiedzieć się czegoś o starych polskich zwyczajach ludowych. Na gazetce zamieszczono informacje na temat wybranych obrzędów, np. maciduli, pierzaczków czy dziadów śmigustnych. Uczniowie mogli też prześledzić mapkę z polskimi regionami folklorystycznymi i poznać definicję folkloru.

Na zakończenie dyżuru Gospodarze Szkoły z 5 d zorganizowali wystawę rękodzieła, na której zaprezentowali różne wyroby wykonane ręcznie przez członków swoich rodzin i przyjaciół.

Zapraszamy do fotorelacjiJ