SAMORZĄD UCZNIOWSKI

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21 marca 2018r. z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował dwa konkursy dla klas I-VII.

W finale „The Voice of SP-1” po wcześniejszych dwudniowych eliminacjach wzięło udział 7 osób:

Agnieszka Michalewska z klasy 5a

Natalia Haręża z klasy 4f

Julia Chudy z klasy 7d

Antonina Burcek z klasy 5a

Wiktoria Piecha z klasy 7c

Emilia Porchacz z klasy 7a

oraz Kalina Kusterska z klasy 5b

Decyzją jury w składzie: Maks Kaczmarzyk, Ryszard Bochenek, Oliwia Pikuła, Ola Janusz oraz panie Katarzyna Ryszewska i Anna Lis, laureatkami konkursu zostały kolejno:

I miejsce – Kalina Kusterska

II miejsce – Julia Chudy

III miejsce – Emilia Porchacz

Konkurs fantastycznie poprowadzili wiosenni konferansjerzy Martyna Sierecka i Kacper Hoffman a oprawą muzyczną zajął się profesjonalnie DJ Mikołaj Szyra.

Publiczności zaprezentował się również „Klub Miłośników Dobrej Piosenki” pod kierownictwem państwa Katarzyny i Jacka Ryszewskich oraz trio taneczne w składzie Martyna Sierecka, Wiktoria Hasiak i Sara Szymczyk.

W drugiej części imprezy odbył się konkurs dla uczniów klas I-III „Jestem jak Pani Wiosna. Jestem jak Pan Marzec”. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania ponieważ w rywalizacji o miano najpiękniejszej Pani Wiosny i najprzystojniejszego Pana Marca wzięło udział aż 77 osób. W opanowaniu tak licznej grupy dzieci na podziękowania zasługuje pomoc ze strony Tomka Koronczoka i Mikołaja Szyry którzy otoczyli szczególną opieką młodsze koleżanki i kolegów eskortując ich przed i po konkursie do sal.

Jury, po bardzo długiej dyskusji przyznało 4 równorzędne nagrody które otrzymali:

z klasy 1a        Magda Oszytko

z klasy 2b        Pola Misiaszek

z klasy 1a        Tomek Tarnowski

z klasy 2b        Antek Zawada

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie przysmaki.

Małgorzata Brodziak i Ewa Witkowska – opiekunki SU

Zobacz więcej zdjęć

Skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2017/2018

(w kolejności alfabetycznej)

Chudy Julia
Janusz Aleksandra
Kaczmarzyk Maksymilian
Kowalska Natalia
Milej Maja
Sierecka Martyna
Szostak Piotr
Szpitalny Kajetan
Szyra Mikołaj
Świątek Jan

Od 25 IX do 29 IX trwała kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego.

W piątek, 29 IX 2017 r. - wybory. Uczniowie, którzy chcą zagłosować powinni posiadać przy sobie ważną legitymację uczniowską.

KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

(w kolejności alfabetycznej)

Na holu I piętra kandydaci rozwiesili plakaty wyborcze i przekonywali uczniów do oddania głosów na siebie.

Julia Chudy - 7d

Aleksandra Janusz - 7d