SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Wybory do Samorządu Uczniowskiego, wybory Rzecznika Praw Ucznia oraz wybory do Rady Młodzieżowej

w roku szkolnym 2019/2020

W dniu 27 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego, wybory nauczyciela Rzecznika Praw Ucznia oraz wybory ucznia Rzecznika Praw Ucznia i członka Rady Młodzieżowej.

W wyborach do Samorządu Uczniowskiego startowało 11 kandydatów z klas I-VIII. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą w trakcie której kandydaci prezentowali swoje plakaty wyborcze.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie wybrali Zarząd Samorządu Uczniowskiego w składzie:

Wiktoria Ilasz, kl 8b               – przewodnicząca SU

Jan Pietrzak, kl 6f                  – zastępca przewodniczącej SU

Abigail Kazimierz, kl 3b        – zastępca przewodniczącej SU

Nauczycielem Rzecznikiem Praw Ucznia została pani Emilia Dudek, zastępca - pani Katarzyna Ryszewska.

Uczniem Rzecznikiem Praw Ucznia i członkiem Rady Młodzieżowej została Zuzanna Gruszka z klasy 7d.