ŚWIETLICA SZKOLNA ŚWIĘTUJE "DZIEŃ DINOZAURA"

26.02.2021 r.

Z greki ich nazwa oznacza „straszny jaszczur”, według określanych przez paleontologów szacunkowych danych występowały na Ziemi przez kilkaset mln lat, głównie w erze mezozoicznej - dinozaury – stanowiły mieszkańców całego globu, na długo przed pojawieniem się na nim człowieka. Ich święto umieszczono także w kalendarzu wydarzeń dla dzieci. W związku z tym 26 lutego podopieczni jedynkowej świetlicy uczestniczyli w „Dniu Dinozaura".

Sale świetlicowe oraz korytarz IV piętra przybrały postać Parku Jurajskiego z ogromnymi paprociami, a nawet aktywnymi wulkanami. Na każdym kroku spotkać można było gady. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tych stworzeń oraz wykazali się zdolnościami artystycznymi w trakcie wykonywania tematycznych prac plastycznych tj.: rysunki, balonowe jaszczury, „skamieliny” szkieletów dinozaurów z masy solnej. Atrakcję dnia stanowiła także erupcja wulkanu z sody. Ponadto odbyła się również projekcja autorskiego filmu animowanego. Ale czym byłoby święto bez odwiedzin ze strony jego głównego bohatera?

Niespodzianką wieńczącą emocjonujące wydarzenia było spotkanie z (prawie prawdziwym ) dinozaurem Dinusiem, który zachwycony wiedzą i pracą Dzieci obiecał w dniu swojego święta odwiedzić podopiecznych świetlicy także za rok – Dinusiu! Trzymamy Cię za słowo, nie możemy się już doczekać i serdecznie zapraszamy.

Za radującą dziecięce serca inicjatywę – dziękujemy Paniom Organizatorkom.

Więcej zdjęć w galerii