... I ZOSTANĘ Z TOBĄ DO AŻ WIECZORA I POTEM TEŻ ...

Zakończyliśmy właśnie projekt pn. "Święto Żonkila", zaakceptowany i przyjęty do realizacji w ramach programu "Szkoła bez Przemocy". Realizowaliśmy go od stycznia, umacniając ideę wolontariatu szkolnego i nawiązując współpracę z Hospicjum w Nysie, i osobiście z księdzem Wacławem Leśnikowskim. Po drodze zawiązana została Szkolna Grupa Wolontaryjna, odwiedziliśmy Nyskie Hospicjum, złożyliśmy pensjonariuszom życzenia wielkanocne. O spotkaniu z księdzem Leśnikowskim już pisaliśmy, a kolejne działania to: kwesta szkolna na rzecz hospicjum oraz przygotowania do koncertu: pisanie scenariusza, próby, przygotowanie scenografii, zaproszenie gości itd.

25. kwietnia 2010 r. w Muzeum Ziemi Nyskiej odbył się koncert na rzecz hospicjum. W jego sprawny przebieg zaangażowanych było wiele osób: koordynatorzy programu: Beata Trzaska, Jolanta Gawlik-Kutowska, Alicja Markiewicz-Polak, oprawę muzyczną przygotowali: Katarzyna i Jacek Ryszewscy, recytację - Elżbieta Dziaduś, Beata Kuczma, Brygida Korzeniowska, Barbara Stadnik, Jolanta Gawlik-Kutowska. Gościnnie towarzyszyli nam uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. W. Lutosławskiego w Nysie.

Koncert uroczyście otworzyła p. dyr. Bożena Węglarz, przekazała głos księdzu W. Leśnikowskiemu, a potem zaprezentowaliśmy montaż słowno-poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli. Zakończyliśmy go licytacją prac plastycznych naszych dzieci. Uroczyście przekazaliśmy księdzu Leśnikowskiemu czek z sumą wykwestowaną przez Szkolną Grupę Wolontaryjną oraz pieniądze z licytacji prac plastycznych.

Wielkie podziękowania należą się również pracownikom Muzeum Ziemi Nyskiej oraz Ogniska Artystycznego.

Obiecaliśmy księdzu Leśnikowskiemu, że zobaczymy się ponownie za rok.

Szkolna Grupa Wolontaryjna

Koordynatorzy Programu