III. DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

W tym roku pracowaliśmy V. rok nad Programem "Szkoła bez Przemocy". Hasłem wiodącym był wolontariat szkolny. Należy stwierdzić, że uczniowie zaangażowani w tę akcję spisali się wzorowo.

III. Dzień Szkoły bez Przemocy", który obchodziliśmy 10. czerwca był podsumowaniem tej akcji i ogólnoszkolnym świętem (akcja ta prowadzona jest również w szkołach w całej Polsce). Spotkaliśmy się w grupie starszej i młodszej na programie pt. "Jak to w szkole bywa", wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego, oglądnęliśmy tańce w wykonaniu starszych i młodszych uczennic, recytacji wiersza ks. Jana Twardowskiego.

Podsumowaliśmy także pracę wolontaryjną dziękując najbardziej zaangażowanym wolontariuszom, a także nagrodziliśmy uczniów - laureatów konkursu plastycznego "Szanuj drugiego jak siebie samego".

Imprezie towarzyszyła także zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Oliwiera Ozgi - młodszego kolegi, który musi być leczony w klinice w USA.

O godz. 12.00 spotkaliśmy się wszyscy na płycie boiska, by wspólnie odśpiewać hymn szkoły i posłać "baloniki do nieba".

W następnym roku szkolnym liczymy na równie udaną pracę wolontaryjną i równie wiele działań charytatywnych, a wolontariuszom z klas VI kończącym szkołę, życzymy, by nie tracili swoich doświadczeń i nadal otwierali się na potrzeby drugiego człowieka.

Nauczyciele związani z Programem