W roku szkolnym 2007/2008 przystąpiliśmy do akcji .

W sierpniu 2006 r. cztery nauczycielki naszej szkoły uzyskały tytuł .

Małgorzata Przybyszewska, Katarzyna Ryszewska, Beata Trzaska i Ewa Witkowska.

Otrzymaliśmy tytuł .

"Szkoła z klasą" to akcja Gazety Wyborczej i Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod patronatem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ma na celu rozpowszechnienie standardów dobrej, powszechnej edukacji, skutecznej, mądrej, nowoczesnej, nastawionej na rozwój obywatelski i intelektualny ucznia. Szkoły wybierały po sześć z 30 zadań, po jednym do każdej zasady akcji. Sprawozdania z ich realizacji szkoły przysyłały za pomocą Internetu do sekretariatu akcji, a odpowiedni specjaliści je zaliczali. Tytuł "Szkoły z klasą" otrzymują te szkoły, które zaliczyły wszystkie sześć zadań.

Zasady akcji "Szkoła z klasą":

- Szkoła dobrze uczy każdego ucznia.

- Szkoła ocenia sprawiedliwie.

- Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat.

- Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości.

- Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat.

- Szkoła przygotowuje do przyszłości.

Do akcji przystąpiło ponad 4400 szkół, w tym 119 z Opolszczyzny. Tytuł "Szkoły z klasą" zdobyło 3118 szkół z całej Polski (gimnazja i szkoły podstawowe). Jesteśmy jedną z nich.