SPEKTAKL "DZIEWCZYNA Z KSIĘŻYCA"

Uczniowie klas piątych oglądnęli dzisiaj/19.maja/ spektakl "Dziewczyna z Księżyca". Był to spektakl profilaktyczny przygotowany pod patronatem fundacji "Da Radę". Produkcja spektaklu została dofinansowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
W spektaklu "Dziewczyna z Księżyca" poznajemy historie Adilii - dziewczynki z Syrii, która przybywa do polskiej szkoły po wielu bolesnych przeżyciach w swojej ojczyźnie ogarniętej wojną. Adilla nie zostaje serdecznie przyjęta przez rówieśników -jest postrzegana jako ta "inna". Ma swój świat - interesuje się Kosmosem, obserwuje niebo przez lunetę. Po wielu perypetiach jej rówieśnicy przekonują się, że jest bardzo wartościową osobą.
Spektakl bardzo się podobał naszym uczniom - zwłaszcza, że aktorzy wchodzili  z nimi cały czas  w kontakt. Stanowił on ciekawą propozycję wychowawczą ukazującą trudną naukę tolerancji.
Reżyserem spektaklu jest p. Agnieszka Juszczyk, scenografię przygotowali - Sebastian Juszczyk i Bartek Biedroń. Muzycznie widowisko dopełnił Jan Borkowski. Rolę Adili zagrała  Agnieszka Juszczyk, uczniów klasy 5a zagrali - Agata Szmytka i Wojciech Meres.
Dziękujemy i czekamy na inne spektakle, i cieszymy się na ,w imieniu uczniów, na warsztaty teatralne, które przewidziane są w następnym tygodniu.