nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Internetowy Teatr TVP dla szkół”

20. lutego 2013 r. Telewizja Polska przeprowadziła piąty z kolei kodowany przekaz spektaklu teatralnego w ramach projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”. Była to transmisja na żywo musicalowej sztuki „Ania z Zielonego wzgórza” z Teatru Muzycznego w Poznaniu, opartej na słynnej powieści dla młodzieży L.M. Montgomery.

Premiera scenicznej wersji perypetii rudowłosej Ani Shirley odbyła się 18 lat temu i nadal cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Ta klasyczna inscenizacja w reżyserii Moniki Martini Madej i doskonałej muzycznej oprawie kompozytora Macieja Szymańskiego spodobała się również młodej internetowej publiczności.

Zaproszenie do wspólnego obejrzenia spektaklu przyjęło 230 szkół z całej Polski z prawie 16 tysięczną widownią. Z uwagi na ferie uczniowie niektórych nieczynnych szkół - np. z Opoczna w województwie łódzkim czy z Jasła na Podkarpaciu – mieli taką możliwość w domach kultury i bibliotekach.

W projekcie wspieranym przez MEN i ZAIKS wzięło już udział ponad 700 szkół z całego kraju. Kolejny spektakl – w marcu. Tym razem do kolejnych placówek za pośrednictwem Internetu trafi „Pinokio” ze szczecińskiego Teatru Lalek Pleciuga. Telewizja Polska poza przekazem najciekawszych spektakli planuje już wkrótce dla uczestników projektu dodatkowe atrakcje, m.in. internetowy przegląd teatrów szkolnych.

Centrum Informacji TVP

W naszej szkole spektakl obejrzeli wszyscy uczniowie szóstych klas.