OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

04. kwietnia 2013 r. uczniowie klas szóstych pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 119 uczniów. Jedna z uczennic (Monika Pogwizd - kl. VI a) została zwolniona, gdyż jest laureatką etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Egzamin odbywał się w pięciu salach: 6, 101, 201, 205 i 206. Do pracy w Komisjach zostali powołani nauczyciele z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Tematem sprawdzianu były normy poprawnościowe języka. Po zakończonym sprawdzianie uczniowie byli zadowoleni i chętnie, na gorąco, dzielili się swoimi wrażeniami. Dla wielu z nich test nie był trudny, poza jednym zadaniem z matematyki. Dłuższą formą wypowiedzi był list do kolegi (koleżanki) polecający ulubioną lekturę.

Mamy nadzieję, że sprawdzian faktycznie nie był trudny i wszyscy uzyskają jak najwyższą ilość punktów, a tym samym, znajdą się w wymarzonych gimnazjalnych klasach w nowym roku szkolnym.

Szczegóły na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Dyr. Bożena Węglarz otwiera przesyłkę z testami w obecności przedstawicieli uczniów klas szóstych

Przedstawiciele klasy 6d odbierają testy

Uczniowie klasy 6a kilkanaście minut przed godziną 9.00