OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN KOMPETENCJI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH

01. kwietnia 2014 r. uczniowie klas szóstych pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji.

Egzamin odbywał się w pięciu salach: 6, 101, 201, 205 i 206. Do pracy w Komisjach zostali powołani nauczyciele z naszej szkoły oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10.

Jak wygląda sprawdzian szóstoklasisty?

Na sprawdzian szóstoklasisty składają się zadania z matematyki i przyrody, historii i języka polskiego. Uczniowie ponadto mają za zadanie napisać dłuższą wypowiedz na określony temat. Na sprawdzianie znajdują się również zadania wielokrotnego wyboru, na dobieranie oraz prawda - fałsz. Sprawdzian ma na celu również zweryfikować następujące umiejętności:

- czytanie: rozumienie tekstu, odnajdywanie potrzebnych informacji, rozumienie symboli,

- pisanie: odróżnienie form odpowiedzi, formułowanie odpowiednich zdań w sposób logiczny,

- rozumowanie: potrafi ustalić gdzie i kiedy miały miejsce wydarzenia, o które jest pytany,

- korzystanie z informacji: potrafi odszukać potrzebne wiadomości,

- wykorzystywanie wiedzy w praktyce: zdobyte umiejętności potrafi wykorzystać w życiu codziennym.

Szczegóły na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Przedstawiciele uczniów klas szóstych za chwilę odbiorą testy

Uczniowie sprawdzają, czy testy były nienaruszone

Uczniowie klasy 6a kilka minut przed godziną 9.00