SPRAWDZIAN W KLASIE SZÓSTEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ

5 kwietnia 2016 r. we wszystkich szkołach odbył się sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej.

Egzamin odbywał się w salach: 101, 102, 103, 104, 201, 205 i 206. Do pracy w Komisjach zostali powołani nauczyciele z naszej szkoły oraz z innych szkół podstawowych z Nysy.

Sprawdzian składał się z dwóch części:‎
O godz. 9.00 rozpoczęła się część pierwsza – obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki, ‎
natomiast o godz. 11.45 - część druga – obejmowała zadania z języka angielskiego.

Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności ‎określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ‎ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch ‎pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Co istotne, podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki będą ‎stanowiły teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.

Szczegóły na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Uczniowie klasy 6c losują miejsca przed wejściem do sali

Sprawdzenie w obecności uczniów, czy testy były nienaruszone

Członkowie komisji oraz przedstawiciele poszczególnych klas odbierają arkusze