OGÓLNOPOLSKI EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW

„Wszystko, czego się dotąd nauczyłeś, zatraci sens, jeśli nie potrafisz znaleźć zastosowania dla tej wiedzy”  (Paulo Coelho)

16.06.2020 EGZAMINÓW DZIEŃ PIERWSZY – JĘZYK POLSKI
  Swoją batalię kończącą jeden z odcinków maratonu na wyboistej edukacyjnej drodze rozpoczęli Uczniowie klas ósmych. zastosowali praktycznie umiejętności zdobywane przez ośmioletni okres edukacji w naszej Szkole. Do ważnego, choć niejedynego w życiu sprawdzianu- Egzaminu Ósmoklasisty z zakresu języka polskiego przystąpili z nutką stresu, ale w dobrych humorach i z uśmiechem, który widoczny był na twarzach nawet przez ochronne maseczki. Egzamin przebiegał z zastosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego, tak by każdy Zdający czuł się bezpiecznie, bo o naszych Uczniów dbamy kompleksowo.

17.06.2020 DRUGI DZIEŃ EGZAMINACYJNY – MATEMATYKA

Kierując się kartezjańskim mottem: "Matematyka zna bardzo subtelne wynalazki, które mogą być bardzo użyteczne ... przy rozwijaniu wszystkich rzemiosł, ułatwiając pracę człowieka." 17 czerwca najstarsi Uczniowie "Jedynki" kontynuowali ogólnopolskie zmagania egzaminacyjne – tym razem zmierzyli się z „królową nauk” i to w nieco chłodniejszej aurze pogodowej niż dnia poprzedniego. Czas pracy wynosił 100 minut, a przed przyszłymi absolwentami stanęło 21 wyzwań, wśród których znalazły się m,in: obliczenie mocy przerobowych zakładu krawieckiego szyjącego poduszki, czasu przejazdu pociągu przez tunel, obliczania średniej, czy przeprowadzenia dowodu, że dany trójkąt jest prostokątny. A w czwartek ostatni dzień zmagań – tych językowych. Trzymamyliśmy kciuki za Zdających i życzyliśmy tradycyjnego „połamania długopisów”.

18.06.2020  TRZECI DZIEŃ EGZAMINACYJNY – JĘZYKI  OBCE NOWOŻYTNE

„Powodzenia! ” brzmi inaczej w różnych językach. Po arabsku: حظا طيبا وفقك الله! , po chińsku: 祝好運, w łacinie: bonus fortuna!, po włosku: in bocca al lupo!, po niemiecku: Viel Glück!

A w angielskim: good luck! Jednak znaczenie w każdym z nich zachowuje identyczne.
18 czerwca zmagania lingwistyczne podejmowali uzbrojeni w wiedzę oraz oręż długopisów Ósmoklasiści. Przeważająca większość wybrała egzamin z języka angielskiego, jedna osoba zdecydowała się na niemiecki.Trzeci dzień był ostatnim egzaminacyjnym. Koperty z kartami odpowiedzi przekazano do sprawdzenia i pozostaje oczekiwanie na dobre wiadomości z wynikami.