Tryton Nyski dla Marty

1 czerwca 2019 r. w Bastionie św. Jadwigi odbyła się Gala Finałowa „Małego Trytona Nyskiego 2019”. Kapituła konkursowa spośród wszystkich zgłoszonych kandydatur wytypowała dzieci nominowane do tego honorowego odznaczenia, które powalczyły o statuetkę Trytona w dwóch kategoriach wiekowych od 6-9 lat oraz od 10-15. Wśród nominowanych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
Zuzanna Anioł, uczennica klasy 1b,
Laura Mazurkiewicz, uczennica kl. 1a,
Natalia Kowalska, uczennica kl. 4c,
Marta Opałka, uczennica kl. 4c,
Michał Anioł, uczeń kl. 7c.

Decyzją Kapituły Małego Trytona Nyskiego zwyciężyła Marta Opałka

Marta jest utalentowaną szachistką – trzykrotną Mistrzynią Województwa Juniorów oraz Międzynarodowego Cyklu Turniejów: „Zostań Szachowym Mistrzem” w roku 2017, tancerką zawodową zespołu AZS TANERO NYSA, skrzypaczką, stypendystką Burmistrza Nysy za osiągnięcia sportowe oraz laureatką Nagrody Dyrektora SP nr 1, trzykrotnie wyróżnioną odznaką „Uczeń na medal”, laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego Wojewódzkiego oraz Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego „Śląski Bohater” jak również innych licznych konkursów i turniejów ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz szkolnych, w dziedzinach humanistycznych, ścisłych, artystycznych oraz szachowych, działająca charytatywnie i na rzecz społeczności lokalnej (udział w wieczorkach poetyckich, lokalnych jasełkach, przygotowywanie paczek dla dzieci z domu dziecka oraz innych akcjach charytatywnych).
Marta jest uczennicą niezwykle zdolną, ambitną, charyzmatyczną, o wielostronnych zainteresowaniach. Osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, aktywnie włącza się w życie klasy i szkoły. Perfekcyjnie wykonuje wszystkie powierzone jej zadania, jest obowiązkowa, wytrwała, charakteryzuje ją wysoka umiejętność organizacji pracy własnej, poczucie odpowiedzialności, a także oryginalność w pracy intelektualnej oraz artystycznej.

Wybrane osiągnięcia:
Wynik bardzo dobry w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2018” (Wyróżnienia w 2017 i 2016r.)
I Miejsce w klasyfikacji generalnej Międzynarodowego Cyklu Turniejów „Zostań Szachowym Mistrzem 2017”
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Silesia Dance 2019 (Formacja AZS TANERO Nysa)
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Silesia Dance 2019 (Mini Formacja AZS TANERO Nysa)
III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Nowoczesnego Freestyle Nysa 2019 (Formacja i Mini formacja AZS TANERO Nysa)
IV miejsce w Międzynarodowym Turnieju Szachowym Przyjaźni Polsko-Węgierskiej 2017r.
VII miejsce w Półfinałach Mistrzostw Polski Młodzików w Szachach i kwalifikacja do Mistrzostw Polski w 2019r.
II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Silesia Dance 2018 (Mini Formacja AZS TANERO Nysa)
II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca World Dance Sosnowiec 2018 ( Formacja AZS TANERO Nysa)
III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ortograficznym „Gżegżółka z motywem Orderu Uśmiechu” (2017/2018)
III Miejsce w Międzywojewódzkich (Opolskie/Śląskie) Mistrzostwach Młodzików w Szachach w Pokrzywnej 2018r.
I miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Opolskiego Juniorów w Szachach Szybkich ( w latach 2018/2017/2016)
II miejsce w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach drużynowych (w latach 2017/2018/2019),Indywidualnie I miejsce na szachownicy nr 4
II miejsce w konkursie literackim dla dzieci i młodzieży klas IV-VIII pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego: „Mój Śląski Bohater”
I miejsce w Powiatowym konkursie poezji Jana Pawła II w 2019r.
I miejsce w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania w 2017r., II miejsce w 2018r. (Powiat), III miejsce w 2019r (Gmina)
II miejsce w Miejsko-Gminnym Konkursie Ortograficznym Klas Trzecich (2017/2018)
III miejsce w konkursie recytatorskim „Nysa w poezji” (etap miejsko-gminny, 2018/2019)
I miejsce w konkursie plastycznym PWSZ w Nysie „ Dni Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej” w 2018r.

Marcie oraz pozostałym uczniom nominowanym do Małego Trytona Nyskiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

(foto: nysa.eu)