DZIEŃ TURYSTY

26. września uczniowie klas czwartych b,c,d wraz z wychowawcami wyjazdem do Jarnołtówka uczcili przypadający 27. września Światowy Dzień Turystyki.

Zdobyli najwyższy szczyt polskiej części Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich – Kopę Biskupią / 889 m.n.p.m./

Dzięki przepięknej pogodzie z wieży widokowej na szczycie Kopy  uczniowie podziwiali panoramę przygranicznego czeskiego miasteczka Zlate Hory, pasma górskie Jesioników z ich najwyższym szczytem Pradziadem (1492 m), a po stronie polskiej zachwycali się  malowniczym widokiem na Głuchołazy i Nysę. Dzięki dobrej widoczności  młodzi turyści wypatrzyli  jezioro Nyskie i Otmuchowskie.

Jesteśmy w parku krajobrazowym…  Co możemy zobaczyć na trasie?

Odpoczynek na trasie ...

Uczniowie klas 4c i 4b z wychowawczyniami

Uczniowie klas 4b, 4c i 4d wraz z opiekunami

W drodze  na trasie żółtego i czerwonego szlaku p. Radomańska – nauczycielka przyrody wzbudzała zainteresowanie uczniów osobliwościami natury- doświadczenie przy mrowisku : ,,Jak pachnie kwas mrówkowy?”

Wszyscy uczestnicy wycieczki